Haberler

YDÜ İlahiyat Fakültesi ile Din Hizmetleri Müşavirliği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2019, 23:26

 

 

 

Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile T.C Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mahfuz Söylemez ve Din Hizmetleri Müşaviri Erdoğan Eken arasında gerçekleşen protokol, Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğrenim gören tüm öğrencilerin mesleki uygulamalarına yardımcı olmayı, Kur’an-i Kerim’i güzel okuma becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Bu protokol, bazı meslek derslerinin AKTS yüklerinin tamamlanmasını, böylece öğrencilerin okul başarılarının artmasını, donanımlı olarak mezun olmalarını ve mesleki hayata adım atmalarını hedefliyor.

İmzalanan protokole göre, fakülte öğretim elemanları öğrencileri yönlendirecek, İlahiyat Fakültesi ve Din Hizmetleri Müşavirliğin gözetiminde tüm öğrenciler okul saatleri dışında, kendilerine atanan görevlilerin rehberliğinde camilerde uygulamalı dersler görecekler.

Bu çerçevede nazari ve pratik amaca binaen Din Hizmetleri Müşavirliğinin koordinatörlüğünde öğrenci-din görevlisi eşleştirilmeleri yapıldı ve imzalanan protokolde yer alan hususları uygulamaya yönelik çalışmalara başlandı.